Spolehlivá firma 2011
 
logo cechu truhlářského
Navrhněte si svůj altánek
Nabídka interiérových dveří
Spolehlivá firma 2011
 
hobliny
Najdete nás také na Facebooku

Altánky, pergoly

Výroba

Zobrazit nabídku pergol a altánků

Altánky a pergoly se v posledních letech těší velké oblibě zvláště u majitelů zahrad, zahrádek a dvorečků.

Stávají se příjemnou klidovou zónou Vaší zahrady nabízející kontakt s okolní přírodou, zahradou nebo zelení. Poskytují příjemný stín v parném letním dni, pohodlné místo pro relaxaci v rozkvetlé zahradě, nebo místo setkání s rodinou, přáteli při různých příležitostech.

Pergoly

Pergoly lze dle účelu rozdělit na dekorativní a obytné.

Dekorativní pergoly

Dekorativní pergoly jsou zpravidla menších rozměrů, většinou jsou to jednoduché konstrukce složené ze sloupců, oblouků nebo jde o celé stěny. Většinou slouží jako opory popínavým rostlinám.

Obytné pergoly

Obytné pergoly jsou pergoly nezastřešené nebo z části či úplně zastřešené, bývají většinou čtvercového nebo obdelníkového půdorysu s výškou mezi 2,2 - 2,5m. Svým majitelům slouží jako klidové místo odpočinku a relaxaci. Konstrukcí bývají otevřené do okolí tak, aby kontakt s okolním prostředím byl co nejintenzivnější, ale zároveň díky své výšce poskytují soukromí před zraky kolemjdoucích nebo sousedů. Konstrukce obytných pergol se nechávají porůst popínavými rostlinami, které poskytnou stín a příjemné klima v letních dnech.

Altánky

Elegantní řešení krytého prostoru na Vaší zahradě. Pokud rádi vysedáváte venku, grilujete nebo jste přes léto na zahradě víc než doma, máte rádi večerní posezení s přáteli u krbu s dobrým vínem, pak altán je pro Vás tím správným řešením. Pod zastřešeným altánem se můžete nerušeně věnovat svým aktivitám aniž by Vás zaskočil déšť.

Pergoly, altánky a zahradní domečky vyrábíme ze smrkového dřeva v rozměrech s ohledem na Vaše požadavky.

Pro kutily nabízíme možnost vyrobit si pergolu nebo altánek sami za použití našeho zahradního stavebnicového systému. Za použití dřevěných komponent jste si schopni postavit sami svůj vlastní altánek. V případě potřeby Vám s realizací pomůžeme.