Spolehlivá firma 2011
 
logo cechu truhlářského
Navrhněte si svůj altánek
Nabídka interiérových dveří
Spolehlivá firma 2011
 
hobliny
Najdete nás také na Facebooku

Historie firmy Intarzia


Období 1989 - 2005

1989

Založena živnost. Zabývali jsme se výrobou nábytku a bytových doplňků s maximálním využitím masivního dřeva. V začátcích jsme vyplňovali sortimentní díry na trhu s nábytkem a doplňky.

1992 - 1994

Postupně jsme rozšiřovali oblasti svého působení. Kromě výroby nábytku jsme se zabývali výrobou replik starodávného nábytku z masivního dřeva, bohatě zdobeného ornamenty a mystickými a antickými výjevy, za použití starých vykládacích technik intarzie a marketerie. Z tehdejšího výrobního sortimentu tohoto druhu lze uvést například repliky zámeckých šachových stolů, pojizdné vykládané bary, repliky starožitných stolů, komod a podobně.

Pomocí těchto prastarých technik bylo mimo jiné vyrobeno několik desítek obrazů, které byly v roce 1992 vystaveny na prodejní výstavě v Náměšti nad Oslavou. Výstava sklidila mezi návštěvníky obrovský úspěch, všechny vystavované exponáty byly na po ukončení výstavy prodány.

1995

Rozšiřujeme pole působnosti do exteriéru. Rozšiřujeme své výrobní aktivity a začínáme vyrábět a realizovat altánky, pergoly, zahradní přístřešky a zahradní domečky.

Získáváme zakázku pro město Třebíč a vyrábíme altánek dle dobových podkladů. Altánek je dodnes místem odpočinku lidí.

1997

Stávající prostory, ve kterých jsme působili přestávali vyhovovat potřebám firmy. Proto na jaře roku 1997 dochází k demolici stávajících prostor na jejichž místech byla postavena nová dílna, kde působíme dodnes.

1998 - 2001

Postupné dovybavování dílny o nové stroje, které jsou při výrobě nábytku nutností.

2002 - 2005

Kromě běžných truhlářských zakázek začínáme vyrábět repliky nástěnných a sloupových kyvadlových hodin poháněných mechanickým nebo elektrickým strojkem. V tomto období jsme vyrobili nespočet těchto hodin.

Období 2006 - 2016

2006 - současnost

Neustále nabízíme širokou škálu truhlářských a tesařských prací. Specializujeme se na výrobu interiérových dveří, replik starožitného nábytku, nástěnných kyvadlových hodin, sloupových hodin, vyrábíme a sestavujeme zahradní pergoly, altánky, zahradní domečky a přístřešky.